Kurtuluş Ozan KESER | NTS
Kurtuluş Ozan KESER
Vergi ve Denetim Ortağı / Yeminli Mali Müşavir
ozan.keser@audit.com.tr

Kurtuluş Ozan KESER

Kurtuluş Ozan Keser, Maliye Bakanlığı’nda 15 yılı aşkın süre vergi incelemesi, ekonomik ve mali araştırmalar, aklama suçu incelemesi ve mahkemelerde bilirkişilik konularında görev almıştır.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 2003 yılında Maliye Bakanlığı’nda Vergi Denetmen Yardımcısı olarak çalışma hayatına başlayan Keser, 2004 yılında yapılan sınavı kazanarak Hesap Uzmanları Kurulu’na katılmış, 2008 yılında yapılan yeterlilik sınavını da birincilikle kazanarak Hesap Uzmanı unvanını almıştır.

2011–2018 yılları arasında ise, Vergi Denetim Kurulu İzmir Örtülü Sermaye, Transfer Fiyatlandırması ve Yurtdışı Kazançlar Grup Başkanlığı bünyesinde Vergi Müfettişi olarak kariyerini sürdürmüş, Eylül 2018’de NTS ailesine katılmıştır. Keser, Hesap Uzmanı ve Vergi Müfettişi olarak çalıştığı dönem boyunca, Türkiye’deki büyük şirketler nezdinde ve farklı sektörlerde (holding şirketler, otomotiv yedek parça, alkollü içkiler, inşaat, gıda, yazılım, uluslararası taşımacılık, finans, sinema, eğitim, beyaz eşya, tekstil, inşaat hammaddeleri, medikal vs.) Maliye Bakanı adına vergi incelemeleri yürütmüş olup, özellikle transfer fiyatlandırması ve uluslararası vergilendirme konularında uzmanlaşmıştır.

Çalışma hayatı esnasında, Hesap Uzmanları Kurulu bünyesinde oluşturulan Danışma Komisyonu toplantılarına katılmış, Vergi Denetim Kurulu’nda da Rapor Değerlendirme Komisyonu üyesi olarak görev yapmıştır. Maliye Bakanlığı’nda Avrupa Birliği Twinning projesi kapsamında gerçekleştirilen toplantılara katılmış, aynı kapsamda eğitimler almıştır.

Gerek Hesap Uzmanlığı gerekse Vergi Müfettişliği görevleri esnasında, meslek içi eğitimlere eğitici olarak katılan Keser, meslek odalarında da konferanslar vermiştir. Bunun yanında, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak, Vergi Hukuku, Vergi Hukuku Uygulamaları ve Türk Vergi Sistemi dersleri vermiştir.

Mesleki dergilerde yayımlanan çok sayıda makalesi bulunan Keser, ayrıca Vergi Dünyası Dergisi’nin okuma kurulu ve yayın hakem kurulu üyesidir. 2014 yılında ABD’nin New Jersey Eyaletinde bulunan Fairleigh Dickinson University’de muhasebe alanında yüksek lisans derecesi alan Keser, yüksek lisans eğitimi sırasında denetim, uluslararası muhasebe standartları, finans ve şirket değerlemelerine ilişkin çalışmalarda bulunmuştur.

Keser, 2010–2014 dönemleri arasında Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi’nin, 2008–2009, 2015–2016 ve 2017–2018 döneminde de Maliye Hesap Uzmanları Derneği’nin yönetiminde bulunmuştur. Maliye Hesap Uzmanları Derneği, Maliye Hesap Uzmanları Vakfı, İstanbul YMM Odası ve Mülkiyeliler Birliği üyesidir.

25 YILLIK DENEYİM

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin

+90 850 305 10 62