Nedim Tolga SÜER | NTS
Nedim Tolga SÜER
Vergi ve Denetim Ortağı / Yeminli Mali Müşavir
tolga.suer@audit.com.tr

Nedim Tolga SÜER

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezuniyeti sonrasında çalışma hayatına 2004 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları  Kurulu’nda başlayan Süer 2004-2011 yılları arasındaki Hesap Uzmanlığı görevi esnasında enerji, finans, telekomünikasyon, tekstil, otomotiv, bilişim, lojistik, gayrimenkul, sağlık, gıda, turizm, ilaç, inşaat, lojistik, metal, petrokimya ve benzeri sektörlerde Maliye Bakanı adına vergi denetimi yapmış ve bu sektörlere yönelik oluşturulan araştırma ve inceleme ekiplerinde yer almıştır. 2011-2013 yılları arasında Vergi Denetim Kurulu Örtülü Sermaye, Transfer Fiyatlandırması ve Yurtdışı Kazançlar Grup Başkanlığı’nda incelemelerini sürdürmüştür. Süer, Maliye Bakanlığı’ndaki görevi esnasında İngiliz Vergi Sisteminde Yabancı Sermaye Teşvikleri hususunda araştırmalar yapmak üzere 1 yıl süreyle İngiltere’de görevlendirilmiştir. 2013 yılının Ocak ayında kamudaki görevinden ayrılan Süer, ülkemizin önde gelen gruplarından Kibar Holding A.Ş. şirketler topluluğunun Mali İşler Direktörlüğü’ne atanmıştır. Günümüzde halen Kibar Holding Şirketler grubunun Vergi Danışmanı olarak çalışmalarına devam eden Süer, Mali İşler Direktörlüğü görevinden 2015 yılında ayrılmıştır.
Bugün kurucusu olduğu NTS Yeminli Mali Müşavirlik Denetim ve Danışmanlık A.Ş. çatısı altında Yönetim Kurulu Başkanı ve Yeminli Mali Müşavir olarak mesleki hayatını sürdüren Süer, kamu ve özel sektörün en üst düzeylerinde edinmiş olduğu bilgi ve tecrübelerini müşterileri vasıtasıyla ülke ekonomisine kazandırmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Vergi yargısı, vergi uyuşmazlıkları ve çözümleri, transfer fiyatlandırması, örtülü sermaye, uluslararası vergi hukuku, imar hukuku, enerji hukuku, ticaret hukuku, şirketler hukuku, birleşme ve devralmalar, firma yapılandırmaları, aile anayasaları ve kurumsallaşma süreçleri ile sermaye piyasası mevzuatına dair kapsamlı bir teorik ve pratik bilgi birikimine sahip olup, iyi derecede ingilizce bilmektedir.
Ulusal hakemli dergilerde yayımlanmış birçok makalesi bulunmakta ve TESMER bünyesinde Vergi Hukuku dersleri vermektedir. SPK tarafından 2011 yılında, Kamu Gözetimi Kurumu tarafından da 2016 yılında Bağımsız Denetçi ünvanına hak kazanmıştır. SPK tarafından verilen kurumsal derecelendirme lisansına sahiptir. Hesap Uzmanları Vakfı, İstanbul YMM Odası, Uluslararası Finansal Yönetim Enstitüsü, Mülkiyeliler Birliği, Türkiye Genç İş Adamları Derneği, Maliye Hesap Uzmanları Derneği üyelikleri bulunmaktadır.

25 YILLIK DENEYİM

Profesyonel Destek Talepleriniz İçin

+90 850 305 10 62